Jak se naučit základní strategii pro blackjack (za méně než hodinu)

Pokud jste nevěnovali pozornost mému blogu, už víte, že blackjack je dovednostní hra. Pravděpodobně také již víte, že existuje matematicky optimální způsob, jak hrát každou handu. Tento matematicky optimální způsob hraní každé handy se nazývá „základní strategie“.

Pokud jste navštívili kasino dárkový obchod, pravděpodobně jste viděli malé laminované základní strategické karty. Ty se v kasinu dobře používají, ale nejsou vždy ideální. Dealerům a kasinům nevadí, že takové karty používáte, ale je zábavnější znát správnou hru v každé situaci.

Když jsem se učil blackjack , byl jsem vystresovaný, že si musím zapamatovat vícebarevný stůl. Můj mozek takhle nefunguje dobře. Mám nějaké myšlenky o efektivním způsobu, jak se naučit pomocí tabulky základních strategií, kterou sdílím níže, ale mám i jiné nápady ohledně nejlepších způsobů, jak se naučit základní strategii.

Nejdůležitější myšlenka, kterou mám, je, že byste se měli být schopni naučit základní strategii za méně než hodinu.

Ano, v blackjacku existuje téměř 200 jednotlivých situací, kdy potřebujete znát správný tah. Jde však o to, že mnoho hand v mnoha situacích by se mělo hrát stejným způsobem.

Pokud jste ochotni obětovat malé procento zpět kasinu, nemusíte se ani učit nazpaměť celou základní strategii. Můžete začít tím, že si zapamatujete zjednodušenou verzi základní strategie.

Zda byste se měli vzdát

První otázka, kterou byste si měli položit, je, zda se máte vzdát.

Dobrou zprávou je, že se téměř nikdy nevzdáte. Se zjednodušenou strategií, kterou si chcete zapamatovat, se musíte vzdát pouze v případě, že máte pevný součet 16 oproti kartě dealera s 10.

Mimochodem, „tvrdý“ součet je součet bez esa. Součet s esem se nazývá „měkký“ součet, protože hodnotu tohoto esa můžete změnit na 1, pokud by vám jinak vypadl. V některých případech, poté, co jste se několikrát trefili, se kombinace s esem může stát těžkým součtem. Pokud MUSÍTE počítat eso jako 1, abyste se vyhnuli vypadnutí, je to těžký součet.

Ale to je jediná chvíle, kdy se musíte bát, že se vzdáte.

Není těžké si to zapamatovat, protože každý ví, že 16 je mizerná ruka.

A každý ví, že dealer 10 je taky průšvih.

Zda byste se měli rozdělit

Pokud získáte 2 karty stejné hodnoty, máte možnost „rozdělit“ ruku. Za tímto účelem umístíte 2. sázku ve stejné výši jako vaše počáteční sázka. Tyto 2 karty jsou rozděleny do 2 nových hand, se sázkou na každou z nich. Do každé handy je pak rozdána další karta a vy hrajete každou handu, jako by to byla úplně nová handa.

Ale ne vždy se rozdělíte, když máte pár karet stejné hodnoty. Závisí to na kartách a někdy také na kartě krupiéra lícem nahoru.

Vždy budete dělit esa nebo osmičky. Pokud máte pár es, máte opravdu měkkých 12. To není hrozná kombinace, ale v balíčku máte spoustu karet v hodnotě 10. Stojí za to získat 2 handy, které začínají s esem jako jejich první kartou, protože hodně času skončíte s celkem 21.

Pokud máte pár 8, máte těžkých celkem 16. Už jsme mluvili o tom, jaká je to mizerná situace. Ale pokud se rozdělíte, budete mít 2 ruce s 8 jako první kartou v ruce. Pokud za další kartu dostanete 10, máte jich celkem 18, což je úctyhodné. To se bude stávat dost často, že stojí za to těch 8 rozdělit.

Nikdy se nerozdělíte na 4, 5 nebo 10 s. Pár 4 je stejný jako tvrdý součet 8. To je jako mít 8 jako svou startovní kartu, když se rozdělíte, což není nic hrozného. Je nemožné vyhodit s jednou kartou rozdanou celkem 8 a téměř jistě se zlepšíte na silnou kombinaci.

Pokud byste se rozdělili, skončili byste se 2 handami, kde vaše startovní karta je 4, což není nic, o čem bych psal. Pokud dostanete jako další kartu 10, snažíte se přijít na to, co dělat s pevným součtem 14, což je přetažení. Není to tak špatné jako těžkých 16, ale přesto je to brzda.

Pár 5s je to samé jako tvrdý součet 10, což je skvělá výchozí kombinace. Pokud dostanete 10 nebo eso, máte celkem 20 nebo 21, což je téměř nepřekonatelné.

Na druhou stranu, pokud rozdělíte těchto 5, skončíte se 2 handami, kde 5 je startovní karta. Díváte se na potenciálně získat tvrdý součet 15, což je kombinace, která pravděpodobně spadne, pokud ji trefíte, ale pravděpodobně nevyhraje, pokud zůstanete stát.

Pár 10s je těžký součet 20. To je tak těžké překonat, že nikdy není moudré to rozdělit na 2 handy, i když ty 2 handy by byly taky dobré. Začít ruku s vaší první kartou jako 10 není vůbec špatný obchod.

S jakýmkoliv dalším párem se rozdělíte, pokud má dealer hodnotu 6 nebo nižší. V opačném případě budete s kartou nakládat jako s odpovídajícím pevným součtem. Když má dealer hodnotu 6 nebo nižší, má nadprůměrnou šanci na krach. Kdykoli můžete získat více peněz do akce, když je pravděpodobné, že dealer zkrachuje, měli byste do toho jít.

Je nesprávné vždy předpokládat, že dealer má v jamce 10, a také je nesprávné vždy předpokládat, že další karta, která vám bude rozdána, bude 10.

Faktem ale je, že v balíčku máte více karet v hodnotě 10 než jakákoli jiná jednotlivá hodnota, takže pokud uděláte tento předpoklad, přiblížíte se základní strategii, než byste mohli jinak.

Zda byste měli zdvojnásobit

Další možností, kterou máte a o které jsme ještě nemluvili, je možnost zdvojnásobit. Chcete-li zdvojnásobit, zdvojnásobíte velikost své sázky. Souhlasíte také s tím, že si vezmete ještě jednu kartu a ne více.

Když máte tvrdou 9, 10 nebo 11, MŮŽETE zdvojnásobit. Pokud má dealer 6 nebo nižší, zdvojnásobíte se s 9; jinak prostě trefíš. Pokud máte 10 nebo 11, zdvojnásobíte se, pokud je vaše kombinace vyšší než karta dealera. Jinak budete jen stát.

Pravděpodobně jste si již všimli, že dealer s 6 nebo nižší je velkým určujícím faktorem pro tato základní strategická rozhodnutí. Pamatuj si to. Pokud má prodejce hodnotu 6 nebo nižší, je to pro vás lepší. Někdy to znamená, že byste měli hrát konzervativněji.

S měkkým součtem 16, 17 nebo 18 byste měli zacházet stejně jako s tvrdou 9. Zdvojnásobíte, pokud má dealer 6 nebo méně, a trefíte, pokud má dealer 7 nebo více.

Toto je pouze 6 součtů, které zdvojnásobíte:

  • Těžká 9
  • Těžká 10
  • Těžká 11
  • Měkký 16
  • Měkký 17
  • Měkký 18

Zda byste měli udeřit nebo stát?

Pokud se vás žádná z výše uvedených situací nevztahuje – nevzdáte se, nemůžete si rozdělit karty, nezdvojnásobíte – pak je vaším jediným rozhodnutím, zda zasáhnout, nebo stát.

Toto bude rozhodnutí, kterému budete čelit většinu času.

Vždy trefíte tvrdou handu 8 nebo nižší. To nemá žádnou nevýhodu. Je nemožné, aby se handa propadla, takže jakákoliv karta, kterou získáte, zlepší váš celkový počet.

Pokud máte pevný součet 12 až 16, budete stát, pokud má dealer 6 nebo méně. Pokud má dealer 7 nebo více, trefíte. Jakýkoli součet 12 až 16 je náchylný ke zkrachování, ale pokud má dealer hodnotu 7 nebo vyšší, musíte to risknout, abyste měli nejlepší šanci na výhru. Pokud stojíte na 12 až 16, doufáte, že dealer vypadne.

Pokud máte těžký součet 17 nebo vyšší, vždy budete stát. Pravděpodobnost vyřazení takové kombinace je příliš vysoká na to, aby se dala ignorovat.

Vždy trefíte jakýkoli měkký součet 15 nebo méně. Opět je nemožné vyhodit, takže se můžete také pokusit vylepšit svou handu.

Vždy budete stát na měkkém součtu 19 nebo vyšším. Je nevděčné žádat o ruku silnější než 19, i když je nemožné takovou kombinaci vyhodit. Pravděpodobnost zlepšení ruky je mizivá. Je pravděpodobné, že dopadnete hůř, než jste začali.

Jak hrát měkké 16, 17 nebo 18 jsme již probrali v sekci o zdvojnásobení. Nebudu zde tyto pokyny opakovat.

Shrnutí této základní strategie jako jediný seznam

Pokud chcete všechna pravidla pro hraní hand v jednom seznamu, zde je:

  • Vzdát se tvrdých 16 proti dealerovi 10.
  • Vždy dělená esa nebo 8s.
  • Nikdy nerozdělujte 4s, 5s nebo 10s.
  • S jakýmkoli jiným párem se rozdělte, pokud má dealer hodnotu 6 nebo nižší. Jinak zacházejte s handou jako s odpovídajícím tvrdým celkem.
  • Double down na hard 9, soft 16, soft 17 nebo soft 18, pokud má dealer zobrazenou 6 nebo nižší; jinak zasáhnout.
  • Zdvojnásobte na tvrdých 10 nebo na tvrdých 11, pokud je váš součet vyšší než up-karta dealera. Jinak stůj.
  • Vždy trefujte tvrdou 8 nebo nižší.
  • Trefte tvrdě 12, 13, 14, 15 nebo 16, pokud má dealer 6 nebo nižší. Jinak udeř.
  • Vždy se postavte na tvrdou 17 nebo vyšší.
  • Vždy trefujte měkkou 15 nebo nižší.
  • Vždy stůjte na měkké 19 nebo vyšší.
  • To je ono – zjednodušená základní strategie, která je shrnuta v 11 pokynech, jak hrát ruce.

Tento seznam pokynů jsem také seřadil v hierarchickém pořadí. To znamená, že se rozhodujete na základě první věci, která přijde.

Například s tvrdou 16, první věcí, kterou uděláte, je rozhodnout, zda se vzdát nebo ne. Pokud to neplatí, pokračujete v sestupu dolů, dokud se nedostanete na #8.

Počkejte – zdá se to příliš snadné

Pokud se vám zdá, že tato verze základní strategie je příliš jednoduchá, dobře, je to proto, že jde o zjednodušenou základní strategii. Existuje několik míst, kde byla správná strategie ignorována, aby byla strategie jednoduchá.

  • Například s tvrdým součtem 12 oproti 2 krupiérovi je skutečná správná strategie trefit, ale strategie, kterou jsem sdílel výše, naznačuje postavení.
  • Ale i přes všechny „chyby“ obsažené v této zjednodušené základní strategii je výhoda domu pouze o 0,1 % nebo 0,2 % vyšší, než by byla, kdybyste si základní strategii přesně zapamatovali.
  • Většina hráčů blackjacku, které znám, nemá základní strategii tak dobře zapamatovanou. Ve skutečnosti si většina z nich zapamatuje základní strategii, která je správná pro hru, kde dealer stojí na měkké 17.
  • Ale ve většině kasin je standardem, že dealer trefí měkkých 17.
  • Jakákoli změna pravidel může změnit správnou základní strategii. Jinými slovy, neexistuje jedna základní strategie k zapamatování.
  • Každá hra podle vlastních pravidel má správnou základní strategii. Vzhledem k tomu, že existuje více blackjackových her, ze kterých si můžete vybrat, budete téměř vždy hrát se základní strategií, která je stejně trochu nesprávná.
  • Proč si tedy nezapamatovat zjednodušenou základní strategii a nevzdat se těch 0,1 % nebo 0,2 %?

Ve skutečnosti, pokud nepočítáte karty , nebude to mít takový rozdíl.

Kolik tato „zjednodušení“ stojí v dolarech?

Náklady na tato zjednodušení můžeme snadno odhadnout. Vaše předpokládaná hodinová ztráta v jakékoli hazardní hře je pouze množství peněz, které každou hodinu vložíte do akce, vynásobené hranou hry.

  • Předpokládejme, že hrajete za 20 $ za handu a jste u stolu, kde dostáváte 75 hand za hodinu.
  • To je 1 500 dolarů, které zavádíte každou hodinu.
  • Řekněme, že herní podmínky jsou takové, že výhoda domu by byla 0,5 %, pokud byste hráli s PERFEKTNÍ základní strategií.
  • Vaše předpokládaná hodinová ztráta pro tuto hru je 1 500 $ X 0,5 %, neboli 7,50 $/hodinu.

To je levná zábava, dobře.

  • Nyní předpokládejme, že používáte zjednodušenou základní strategii uvedenou výše a místo toho, abyste čelili 0,5% house edge, místo toho čelíte house edge 0,65%.
  • Nyní je vaše předpokládaná hodinová ztráta 9,75 $.
  • To je dalších 2,25 $/hodinu, jistě, ale mějte to také na paměti…
  • Pokud budete hrát jakoukoli hru s negativním očekáváním dostatečně dlouho, nakonec se zhroutíte. Je jen otázka, jak dlouho to bude trvat.
  • Každý si dokáže zapamatovat zjednodušenou základní strategii, kterou jsem sdílel, za hodinu nebo méně.
  • Ne každý si dokáže zapamatovat celou 100% přesnou základní strategii za méně než hodinu.

Učení pomocí tabulky strategie Blackjack

Základní strategie je obvykle prezentována pomocí tabulky nebo grafu. Nahoře je uvedeno 10 možných karet, které má krupiér, a na levé straně jsou možné součty, které hráč může mít.

  • Výsledná tabulka obsahuje správné rozhodnutí pro každou handu. To je obvykle barevně odlišeno, přičemž zelená je nejčastější barvou, která označuje, že byste měli zasáhnout, a červená je nejčastější barvou, která naznačuje, že byste měli stát.
  • Pokud se chcete naučit základní strategii tímto způsobem, mám návrh, jak by to mohlo být jednodušší.
  • Vytvořte tabulku ve svém oblíbeném textovém editoru, ale nechte rozhodnutí prázdná.
  • Posaďte se s perem a vytiskněte si prázdný základní strategický plán.
  • Vyplňte správná rozhodnutí co nejlépe a poté je porovnejte s grafem, který se snažíte zapamatovat. Věnujte nějaký čas studiu rozhodovacích bodů, které jste vynechali.
  • Poté znovu otestujte.

K tomuto testu se opakovaně vracejte, dokud ho nezvládnete dokonale. Ani pak nepřestávejte studovat. Každý zapomene věci, pokud je pravidelně nevrací.

Závěr

Základní strategie blackjacku není zdaleka tak těžká, jak jste si možná mysleli, že byla. Zjednodušenou základní strategii uvedenou v tomto příspěvku si snadno zapamatujete za méně než hodinu. Když tak učiníte, můžete se vypořádat s house edge asi 0,65 %, pokud vyberete dobré hry.

Možná by stálo za to naučit se zpaměti pokročilejší verzi základní strategie, ale za moje peníze tato funguje dobře. Raději trávím méně času studiem a více času hraním.