7 nejlepších tipů ohledně pozice v Texas Hold’em

Pokud jste ve strategii Texas hold’em nováčkem, možná vás zajímá, k čemu se všechny ty řeči o „pozici“ vztahují. Po léta jsem ignoroval důležitost pozice v Texas hold’em a moje hra tím velmi utrpěla. Můj nejlepší pokerový kámoš ve skutečnosti říká, že stále nedokážu dostatečně vysvětlit svou pozici u stolu.

Zde je to, o čem pokeroví autoři mluví, když diskutují o pozici:

  • Je to pořadí, ve kterém jednáte u stolu Texas hold’em.
  • Pokud jste jedním z prvních tří hráčů, kteří hrají, jste v „brzké pozici“. Pokud jste jedním ze tří posledních hráčů, kteří zahráli, jste v „pozdní pozici“. A samozřejmě, pokud jste uprostřed, jste ve „střední pozici“.
  • V Texas hold’em můžete hrát ve směru hodinových ručiček, takže každý ví, kdy bude hrát během hry. To ovlivňuje vaše strategická rozhodnutí – nebo by mělo, pokud jste chytří.
  • Tento příspěvek obsahuje 7 tipů týkajících se pozice, jak se vztahuje na hru Texas hold’em.

Pozdní pozice je lepší než raná pozice

Čím později budete jednat, tím větší výhodu máte nad ostatními hráči. Každé rozhodnutí, které udělají ostatní hráči před vámi, vám poskytne více dat, která můžete použít při rozhodování, co dělat s vaší handou. Jste-li první osobou, která jedná, nemáte žádný způsob, jak zjistit, co mohou vaši protivníci udělat.

Pokud jste v pozdní pozici a předchozí hráči checkovali, můžete vsadit a/nebo navýšit s mnohem slabší kombinací, než kdybyste byli v brzké pozici. Je to proto, že s menším počtem soupeřů se zvyšuje pravděpodobnost, že vaše kombinace je nejlepší. V akci jsou také blindy, které můžete často vyhrát pouhým sázením a navyšováním z pozice. (Hráči, kteří vložili malý a velký blind, mohou mít doslova cokoliv.)

Myslím, že v rané pozici musíte být ochotni ušetřit sázky skládáním spekulativních hand, které jsou hratelné nebo dokonce stojí za navýšení z pozdní pozice. Ovládněte tuto taktiku a způsob myšlení a strategie Texas hold’em bude mnohem jednodušší.

Blindy jsou nejhorší pozice u stolu

Nejhorší pozice, kterou je třeba mít, jsou blindy. Za prvé musíte sázet bez ohledu na to, jaké karty máte. Můžete hrát poslední preflop, což je výhoda, ale tato výhoda je více než kompenzována nucenou sázkou. Po flopu však musíte nejprve jednat ve všech pozdějších kolech sázek, což je obrovská nevýhoda.

Noví hráči texaského hold’emu jsou z toho někdy zmateni a mají velké problémy s hraním na blindech. Blindy jsou také složité, protože se jich nechcete vzdát bez boje na každé straně. Na druhou stranu také nemusíte pokaždé bránit své blindy.

Jedním z přístupů ke hře z blindů je věnovat velkou pozornost tomu, co dělají ostatní hráči, než budete jednat – ještě větší pozornost, než byste tomu věnovali z jiné pozice. Pokud čelíte pouze jedinému hráči, který se snaží ukrást blindy, může stát za to si na něj jednou za čas zahrát. Na druhou stranu, pokud máte více hráčů, kteří sázejí a navyšují do potu, má smysl složit karty z blindů.

Pozice je možná ještě důležitější než karty, které držíte

To zní, jako by to mohlo přehánět důležitost pozice. Koneckonců, jak by mohla být pozice důležitější než to, jaké karty držíte?

Ale Annette Obrestad prokázala důležitost pozice tím, že vyhrála pokerový turnaj pro 180 hráčů, přičemž se na své karty podívala pouze jednou.

Může to znít jako nemožné hrát pokerový turnaj, aniž byste se podívali na své karty. Vyhrát turnaj bez pohledu do karet by se jistě zdálo nemožné.

Jakmile jsou blindy dostatečně velké, je čas začít krást blindy a provádět tahy. Je to také dost jednoduché. Stačí počkat, až se vám to v pozdní pozici složí, a vstoupíte s velkým navýšením. Pokud někdo dorovná, je běžné, že continuation bet sejme bank.

Spousta vašich soupeřů, zvláště v online pokerovém turnaji , ani nebude věnovat dostatečnou pozornost, aby si uvědomili, že hrajete čistě na základě poziční agrese.

Takže ano, pozice může být přinejmenším stejně důležitá jako vaše karty – možná ještě důležitější.

Ale pokud by Annette Obrestadová dokázala vyhrát turnaj o 180 lidech, aniž by se dívala na své karty, představte si, jak dobře můžete hrát, když hrajete pozici A podíváte se na své karty.

Je těžší blafovat, když jste mimo pozici

Pokud chcete vyhrát handu blafem, opravdu se snažíte vypořádat pouze s jedním nebo dvěma protivníky. Čím více protivníků se snažíte blafovat, tím menší je pravděpodobnost, že uspějete.

Předpokládejme, že hrajete u stolu s osmi dalšími hráči a všichni tito ostatní hráči – za stejných podmínek – mají 50% pravděpodobnost, že zahodí tváří v tvář bluffu.

Pokud víte, že máte co do činění pouze s jedním dalším hráčem, máte pravděpodobnost 50/50, že vyhrajete bank pouhým vsazením.

Pokud máte co do činění se dvěma hráči, máte 25% pravděpodobnost výhry banku. (50 % x 50 % je vzorec.)

Čím více hráčů se snažíte blafovat, tím menší je pravděpodobnost úspěchu. Když porovnáte velikost potu s pravděpodobností jeho výhry při blafování, můžete vidět, že je snazší získat pozitivní očekávání tím, že blafujete méně soupeřů.

S pravděpodobností 50/50, že vyhrajete blaf, můžete být ziskoví, pokud budete mít alespoň vyrovnané peněžní kurzy z potu.

S 25% pravděpodobností výhry bluffu potřebujete v banku alespoň třikrát tolik peněz, než kolik sázíte, aby byl ziskový.

Velikost banku nezbytná pro ziskový bluff se neustále zvyšuje, jak získáváte více hráčů, takže je nejziskovější, pokud se snažíte bluffovat pouze jednoho nebo dva hráče.

A jediný způsob, jak zjistit, kolik hráčů budete potřebovat k blafování, je být v pozdní pozici.

Když jste v pozici, můžete někdy vidět volné karty

Pokud jste v pozdní pozici a nikdo před vámi nesází ani nenavyšuje, máte možnost zkontrolovat a vidět kartu, aniž byste za ni museli platit. To má zjevné výhody.

Pokud jste na začátku, můžete mít také tuto příležitost, ale není to tak pravděpodobné.

Další výhodou pozdní pozice je, že můžete zabránit všem ostatním hráčům před vámi, aby viděli volnou kartu, pokud chcete. Jediné, co musíte udělat, je vsadit.

Už ukázali slabost tím, že do vás nevsadili.

Samozřejmě mohou čekat na příležitost ke check-raisu, ale pokud jste věnovali pozornost jejich tendencím, budete mít představu, jak je to pravděpodobné.

Pozice vám může pomoci rozhodnout se, kam si sednout

Obecně platí, že peníze u pokerového stolu tečou vlevo. Pokud jste identifikovali obzvláště slabého hráče, je lepší, aby tento hráč seděl po vaší pravici, aby dával své peníze vám namísto vašich protivníků. Vzhledem k tomu, že na tohoto hráče máte pozici, můžete ho izolovat nebo s ním hrát více potů – vaše volba.

Také, pokud jste dobří v identifikaci hráčů podle kategorií, můžete hledat maniaky a experty a získat je po své levici. Nechcete neustále čelit jejich agresi, když hrají před vámi.

Když hráč vstane a odejde od stolu, je dobré se posadit. Nevíte, jaký je další hráč. Bez ohledu na to, zda je lepší než vy nebo ne, je lepší být v pozdější pozici proti němu. Pokud nezasednete na toto místo, můžete skončit s někým po vaší levici, koho byste raději měli po své pravici.

Pokud jste naslepo, víte, že musíte hrát těsně, těsně, těsně

Hraní z blindů je těžší než hraní z jiných pozic a má také větší vliv na vaši výhru nebo prohru než jakákoli jiná pozice. Ve skutečnosti téměř jistě přijdete o peníze z blindů bez ohledu na to, jak dobře hrajete. Trik je tyto ztráty minimalizovat.

Přemýšlejte o tom. Každých šest nebo devět her vložíte do potu 1,5 velkých blindů v závislosti na počtu hráčů u stolu. To je bez ohledu na to, zda dostáváte dobré karty, když jste na blindech. Blindy jsou vynucené sázky.

Pokud však z této pozice hrajete dobře, můžete minimalizovat, kolik peněz prohrajete na blindech.

Nejjednodušší způsob, jak z jakékoli pozice prohrát méně peněz, je přitvrdit a hrát méně hand. To je opak toho, jak většina lidí hraje od blindů, protože si myslí, že už nějaké peníze v potu mají, takže by mohli dorovnat navýšení.

Pravda, občas musíte bránit své blindy.

Většina hráčů to ale přehání.

Jakmile přijde flop, bude to ještě těžší, protože ve všech ostatních kolech budete mimo pozici. V první řadě je jednodušší hrát tight z blindů.

Závěr

Možná odpustíte novým hráčům Texas hold’em, že nechápou, jak důležitá je pozice ve hře Texas hold’em.

Ale teď, když jste si přečetli tento příspěvek, jste lépe informováni než většina nových pokerových hráčů.

Je to však jednoduchý koncept – čím později budete hrát v Texas hold’em , tím více informací budete mít.